Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Supraślu

Grono założycielskie Parafialnego Oddziału KSM w Supraślu

Dokument reaktywujący KSM w Supraślu

1 maja 2011 r. - w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i dzień Beatyfikacji Jana Pawła II po wieczornym nabożeństwie majowym został reaktywowany Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Inicjatywa ta była odpowiedzią duszpasterzy i młodzieży z Supraśla na wezwanie Papieża-Polaka skierowane do młodych "Musicie od siebie wymagać, nawet wtedy gdy inni od Was wymagać nie będą".

Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej istniało przy naszej parafii w okresie międzywojennym, teraz - po wielu latach został reaktywowany

Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Supraślu reaktywowano w obecności:

- Ks. Marcina Kuczyńskiego – asystenta kościelnego KSM Archidiecezji Białostockiej

- Wojciecha Wilczewskiego – prezesa KSM Archidiecezji Białostockiej

- Ks. Andrzeja Chutkowskiego – proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Supraślu

- Ks. Mariusza Borysa – wikariusza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Supraślu

oraz  19. młodych osób  tworzących grono założycielskie.

Prezesem reaktywowanego oddziału KSM w Supraślu została wybrana Patrycja Marczak.